BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   


MH900442364

 

 PHILOLOGY

 

 

 

 

 

 

Przechwytywanie

 


WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:


 

     MA STUDIES:      

 

English Philology and Teacher Training

 

 

English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time)

German for Business Translation

(form of study: full-time)

Russian for Business Translation

(form of study: full-time )

 


      BA STUDIES:

 

 English  Philology and Teacher Training 

 

 English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time

 Russian in Business   (full-time and part-time studies)

 

 German in Business( full-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?


00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

prof. Magomedova

      W dniach od 4 do 30 stycznia 2016 r. gościliśmy w naszym Instytucie profesora wizytującego z Rosji - profesor Dinę Magomedova  

     Profesor zwyczajny doktor habilitowany Dina Magomedova pracuje na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Humanistycznym, gdzie zajmuje stanowisko kierownika Katedry Klasycznej Literatury Rosyjskiej na Wydziale Historyczno-Filologicznym. Pani Profesor brała udział w tworzeniu tego wydziału, opracowując pierwsze plany studiów oraz programy nauczania. W 2013 roku została odznaczona tytułem „Profesora zasłużonego Uniwersytetu”. Pani Profesor Dina Magomedova jest bardzo znanym specjalistą z zakresu literatury i   kultury rosyjskiej oraz teorii literatury ; prowadziła zajęcia na uczelniach w Finlandii, Niemczech, w Polsce, na Węgrzech oraz w Japonii, ma ogromne doświadczenia dydaktyczne i naukowe. 

W czasie pobytu na naszym Uniwersytecie przeprowadziła zajęcia ze studentami sp. rusycystyka oraz język rosyjski w biznesie na studiach I i II stopnia, a także wygłosiła wykłady dla pracowników naszego Instututu.

nato szczyt

Chcesz wziąć udział w przygotowaniach do Szczytu NATO w Warszawie?

Wyślij swoje zgłoszenie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort poszukuje kandydatów na wolontariuszy do obsługi Szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku w Warszawie.

Kandydat powinien posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (najlepiej potwierdzonej certyfikatem) oraz znajomość drugiego języka obcego na poziomie komunikatywnym (preferowany język francuski). Wymagania dodatkowe: doświadczenie w przygotowaniu i realizacji spotkań (opcjonalnie konferencji, wizyt i innych przedsięwzięć o znacznej liczbie uczestników), komunikatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych i nieoczekiwanych, dyspozycyjność.

spotkanie 2  spotkanie 1 

   W ramach Światowych Dni Młodzieży, programu Jerycho 2016 do diecezji siedleckiej przyjedzie ponad 5 tysięcy pielgrzymów z 20 krajów na świecie. Aby mogli oni tutaj swobodnie się poruszać i przebywać potrzebni są wolontariusze językowi. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży podpisało porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i studenci trzech specjalności lingwistycznych w zakresie: języka angielskiego, języka rosyjskiego i języka niemieckiego będą współpracować z Centrum ŚDM w ramach studenckich praktyk.

Współpraca opierać się będzie na dyżurach w biurze ŚDM w celu prowadzenia zagranicznej korespondencji mailowej oraz rozmów telefonicznych. Studenci będą też bezpośrednio zaangażowani w tłumaczenia spotkań podczas lipcowego pobytu młodych z całego świata.

UPH w tej współpracy reprezentują: dr Agnieszka Rzepkowska, dr Adriana Pogoda - Kołodziejak, dr Ewa Kozak oraz dr Aldona Borkowska. W Diecezjalnym Centrum ŚDM za współpracę odpowiada ks. Przemysław Radomyski - wicekoordynator Centrum oraz Katarzyna Kozioł - rzecznik prasowy.
 
Jeśli jesteście zainteresowani współpraca językową i udziałem w ŚDM można kontaktować się mailowo z Panią Katarzyną Kozioł -This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

promocja doktorska

        Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasz Instytut wzbogacił się o dwóch nowych doktorów: Pani Joanna  Siepietowska z Katedry Filologii Rosyjskiej i Komparatystyki oraz Pan Bartłomiej Biegajło z Zakładu Języka Angielskiego uzyskali stopień doktora nauk humanistycznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów