BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   MH900442364

 

 PHILOLOGY

Przechwytywanie

 

WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:

 

     II DEGREE STUDIES      

English studies (form of study: full-time and part-time

German studies(form of study: full-time)

Russian studies(form of study: full-time and part-time)

 

      I DEGREE STUDIES    

RUSSIAN IN BUSINESS ( full-time and part-time studies)

 GERMAN IN BUSINESS( full-time studies) 

ENGLISH STUDIES (full-time and part-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?

00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

KONKRURS LINGWISTYCZNY 3

 W dniach 15.10 – 21.11.2014 firma Skrivanek - agencja tłumaczeniowa oraz szkoła językowa organizuje ogólnopolski konkurs lingwistyczny dla studentów filologii angielskiej i kierunków pokrewnych, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich kompetencji translatorskich.

Do konkursu zostały wybrane teksty wymagające znajomości języka angielskiego biznesowego. Zadaniem będzie przetłumaczenie ich na język polski.

Organizator zaprasza do udziału w tym przedsięwzięciu każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów. Zgłoszenia od uczelni przyjmowane są do 31.10.2014. Studenci chcący wziąć udział powinni zgłosić się do dziekanatów swoich uczelni do 31.10, jeśli studiują na uczelniach partnerskich. Jeśli pochodzą z innych szkół mogą zgłosić chęć udziału do Organizatora poprzez adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

   festiwal2014 031

     W dniach 16-18 października br. odbył się Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach. W ramach Festiwalu nasz Instytut zapropnował zajęcia w ramach dwóch języków niemieckiego oraz rosyjskiego. W przygotowaniu zajęć Poznaj język i kulturę wschodniego sąsiada  ; Poznaj język i kulturę zachodniego sąsiada Deutsch. Warum nicht?  wzięli udział nasi wykładowcy dr Radosław Maziarzdr Adriana Pogoda-Kołodziejakdr Ewa Kozakdr Aldona Borkowska i mgr Joanna Siepietowska oraz studentów Instytutu.

 Uczelnie partnerskie, do których mogą wyjechać studenci w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2014/2015 (semestr letni) z Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych:

 

1.Univerzita Jana Evangelisty Purkyne v Usti nad Labem, Faculty of Education: Liczba studentów: 4

2.University of Zilina, Faculty of Humanities, Department of English Language and Lietrature. Liczba studentów: 2,

3. Catholic University in Ruzomberok: Liczba studentów: 5

4. Ruhr-Universität Bochum:  Liczba studentów: 3

5. Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu: 2  NOWOŚĆ

 

Ostateczny termin składania dokumentów do wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ upływa dniu 30.10.2014 r. Wszystkie zgłoszenia (formularz zgłoszeniowy z załącznikami i formularz zaświadczenia o znajomości języka) należy przekazać dla koordynatora wydziałowego dr Jarosława Wilińskiego.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na tablicy informacyjnej instytutu lub na stronie internetowej w dniu 31.10. 2014. Studentowi przysługuje prawo wniesienia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników. Odwołanie wnosi się do komisji prowadzącej rekrutację.

Szczegółowe informacje na temat warunków wyjazdu w ramach programu Erasmus+ znajdują się na stronie internetowej UPH:  http://www.uph.edu.pl/erasmus/92-sprawy-studenckie/3145-studia-za-granica-erasmus                             

media3

Ostateczny termin składania dokumentów do wyjazdu nauczycieli w ramach programu Erasmus+ upływa dnia 24.10.2014 r. Wszystkie zgłoszenia należy przekazać dla koordynatora wydziałowego dr Jarosława Wilińskiego.

Szczegółowe informacje na temat warunków wyjazdu w ramach programu Erasmus+ znajdują się na stronie internetowej UPH:  http://www.uph.edu.pl/program-erasmus/wyjazdy-nauczycieli-akademickich. 

Uczelnie partnerskie, do których mogą wyjechać wykładowcy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2014/2015 z Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych:

  1. Catholic University in Ruzomberok. Liczba Wykładowców:  2
  2. Univerzita Jana Evangelisty Purkyne v Usti nad Labem, Faculty of Education Liczba Wykładowców: 3 (1 week) (j. angielski)
  3. University of Zilina, Faculty of Humanities, Department of English Language and Lietrature. Liczba Wykładowców:  1
  4. Matej Bel University.Liczba Wykładowców:  1
  5. Lithuanian University of Educational Sciences. Liczba Wykładowców:  2 ,  Języki: (EN,DE,RU,PL)
  6. Ostravska Univerzita v Ostrave. Liczba Wykładowców:  2
  7. Catholic University in Ruzomberok: Liczba Wykładowców:  2
  8. Ruhr-Universität Bochum. Liczba Wykładowców:  2 (4 weeks)