BANER ANG

 


MH900442364

 

 PHILOLOGY

 

 

 

 

 

 

Przechwytywanie

 


WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:


 

     MA STUDIES:      

 

English Philology and Teacher Training

 

 

English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time)

German for Business Translation

(form of study: full-time)

Russian for Business Translation

(form of study: full-time )

 


      BA STUDIES:

 

 English  Philology and Teacher Training 

 

 English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time

 Russian in Business   (full-time and part-time studies)

 

 German in Business( full-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?


00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

  promocja doktorska     Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasz Instytut wzbogacił się o nowego doktora, Pani Katarzyna Mroczyńska z Zakładu Języka Angielskiego w dniu 14 czerwca 2017 r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

04      

     W dniach 23-29 maja 2017 r.  dr Maxim Shadurski z Zakładu Literatury Anglojęzycznej odbył wyjazd służbowy do Sankt Petersburgu (Rosja), który był możliwy dzięki podpisanej umowie o współpracy między UPH w Siedlcach i Rosyjskim Pedagogicznym Uniwersytetem Państwowym (Sankt Petersburg) i inicjonowanej przez dra Shadurskiego. Umowa pozwoli nawiązywać dalejsze kontakty w ramach programu Erasmus i zapewniać wymianę studentów i nauczycieli akademickich. Podczas wyjazdu dr Shadurski prezentował swoją książkę Utopia as a World Model: The Boundaries and Borderlands of a Literary Phenomenon (Siedlce, 2016) oraz wygłosił wykłady na temat: ‘H. G. Wells, Singularity and the World Brain’ i ‘Post-Thatcherite and Pre-Independence Scotland in Irvine Welsh’s Trainspotting’ w Instytucie Języków Obcych Rosyjskiego Pedagogicznego Uniwersytetu Państwowego.

 DSCF7844

       W dniach 25-26 maja br. pracownicy Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych brali udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Teoria i historia ekfrazy: podsumowanie i perspektywy badawcze" organizowanej przez  Kijowski Uniwersytet Narodowy imienia Tarasa Szewczenki; Grodzieński Uniwersytet imienia Janki Kupały oraz Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego.

20170519 134159

          W dniach 18 - 19 maja 2017 roku odbyła się Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. "Mit narodowy w sferze sacrum i profanum", organizatorami której, oprócz Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych, byli: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Wschodni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Wydarzenie zgromadziło badaczy z uznanych ośrodków naukowych w kraju i za granicą, m. in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Moskwy, Jekaterynburga, Kołomny, Brunszwiku. W pięknych wnętrzach Pałacu Ogińskich przybyli gości prezentowali wyniki swoich badań w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, językoznawstwa. filozofii, historii i in. Wystąpienia i dyskusje oscylowały wokół problematyki mitu narodowego i jego przeobrażeń, wymiarów, percepcji na przestrzeni wieków oraz obecnie. Przybyłym gościom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia naukowe.