BANER ANG

belka studies

MH900309617

Modern specializations   


MH900442364

 

 PHILOLOGY

 

 

 

 

 

 

Przechwytywanie

 


WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:


 

     MA STUDIES:      

 

English Philology and Teacher Training

 

 

English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time)

German for Business Translation

(form of study: full-time)

Russian for Business Translation

(form of study: full-time )

 


      BA STUDIES:

 

 English  Philology and Teacher Training 

 

 English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time

 Russian in Business   (full-time and part-time studies)

 

 German in Business( full-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?


00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

DSC 2123

      9 grudnia 2016 roku wystartowaliśmy z II edycją projektu "Drogi do przyszłości: studiuj-pracuj" finansowanego ze środków unijnych. Projekt skierowany jest do studentów III roku kierunku filologia w zakresie trzech języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczestnicy projektu są w trakcie odbywania  pierwszych szkoleń  m.in. z zakresu zarządzania kulturą w społeczności lokalnej oraz prawa kultury; nowoczesnej grafiki komputerowej ; warsztatów dziennikarskich. Udział w projekcie to nie tylko ciekawe szkolenia prowadzone przez doświadczonych specjalistów, zagraniczne wyjazdy, ale to w perspektywie większa szansa na znalezienie lepszej pracy.

 Zapraszamy na stronę projektu 

1

    W dniu 14 grudnia br. zorganizowana została Wigilia dla pracowników naszego Instytutu. Swoją obecnością zaszczycili nas dr Jordan Liuckanov, przebywający z wizytą naukową w Instytucie, a także Pani Urszula Tomasiuk - lokalna poetka, która zaprezentowała najnowsze wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.
      Dyrekcja Instytutu złożyła życzenia wszystkim pracownikom i przełamała się opłatkiem. Po kolacji pracownicy udali się ogólnouczelniane spotkanie świąteczne, które zostało zorganizowane w gmachu Wydziału Humanistycznego.

kokarda

DSCF1

        W dniach od 12 do 14 grudnia Instytut Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych gościł doc. dr-a Yordana Ljuckanova z Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii. Gość zapoznał się ze strukturą naszego Instytutu oraz przedstawił zasady organizacji badań naukowych w BAN. Doc. Ljuckanov wygłosił wykład dla studentów oraz pracowników na temat: "Восток, Греция, Рим: Введение к возможной истории русского «серебряного века»". Zwieńczeniem pobytu bułgarskiego uczonego na Wydziale Humanistycznym był udział w spotkaniu opłatkowym środowiska akademickiego.

DSCF7257

      W dniu 14.12.2016 r. na Wydziale Humanistycznym odbyły się zajęcia otwarte z języka niemieckiego pt. „Moderne deutsche Sprache: Wir sprechen Jugendsprache”. W zajęciach udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Młodzież miała okazję zapoznać się z aktualnym językiem używanym przez młodzież w Niemczech. Zajęcia miały charakter praktyczny, uczniowie wykonywali ćwiczenia leksykalne z zakresu niemieckiego języka młodzieżowego. Zajęcia przeprowadził dr Radosław Maziarz, pracownik Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych.