BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   


MH900442364

 

 PHILOLOGY

 

 

 

 

 

 

Przechwytywanie

 


WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:


 

     MA STUDIES:      

 

English Philology and Teacher Training

 

 

English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time)

German for Business Translation

(form of study: full-time)

Russian for Business Translation

(form of study: full-time )

 


      BA STUDIES:

 

 English  Philology and Teacher Training 

 

 English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time

 Russian in Business   (full-time and part-time studies)

 

 German in Business( full-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?


00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

 1


     W piątek, 22 lipca 2016 r.  grupa ponad 100 pielgrzymów z Arabii Saudyjskiej, Maroka, Pakistanu, Kenii, Rosji i Indii, przybyłych na Światowe Dni Młodzieży uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w gmachu Wydziału Humanistycznego UPH. Program tego dnia był niezwykle bogaty w atrakcje artystycznem,a wszystko po to by przybliżyć gościom walory kultury, tradycji a zarazem historii polskiej, aby w pełni zaprezentować tradycyjną polską gościnność.

Wszystkich przybyłych do zabawy wokalnej zaprosiła dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, z którą pielgrzymi uczyli się śpiewu  hymnu Światowych Dni Młodzieży w polskiej wersji językowej. Młodzież uczestniczyła w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, brała udział w warsztatach z języka migowego, zajęciach teatralnych, warsztatach plastycznych oraz warsztatach tanecznych. Prowadzących wspierali w roli tłumaczy m.in. pracownicy naszego Instytutu: dr Iwona Czyżak, dr Aldona Borkowska, a także nasi studenci.

IMG 6910

  W dniach 12 i 14 lipca w ramach cyklu Filmowe Wakacje-Lato w NoveKino Siedlce czas zacząć! dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, adiunkt z Katedry Antropologii Dzieła Literackiego i Germanistyki, na zaproszenie dr Agnieszki Pasztor poprowadziła zajęcie wokalno - lingwistyczne pod hasłem Niemiecki śpiewająco, podczas których dzieci miały okazję w kreatywny sposób nauczyć się niemieckiej piosenki. Sprawiło im to dużo radości :)

20160630 155925

B1

   1

W dniach 28 czerwca do 2 lipca br. studenci III roku specjalności anglistyka i rusycystyka biorący udział w projekcie Drogi do przyszłości: studiuj-pracuj dofinansowanym ze środków unijnych odbyli zagraniczne wyjazdy do Edynburga (Wielka Brytania); Berlina (Niemcy) oraz Petersburga (Rosja).

To jest I tura projektu, w którym udział brali nasi studenci; realizacja tego projektu  została zaplanowana do września 2018 roku i studenci młodszych roczników w ramach kierunku Filologia (w ramach języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego) Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych będą mieli okazję aplikować do tego projektu.

Galeria zdjęć wyjazdów zagranicznych w ramach programu Drogi do przyszłości: studiuj-pracuj

 DSCF5947

      W dniach 2-3 czerwca 2016 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat: Mit narodowy w literaturze i kulturze polskiej i krajów ościennych zorganizowana przez nasz Instytut we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk oraz Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Referaty oraz dyskusje dotyczyły kilku kręgów problemowych: rozwój mitu narodowego w literaturze i kulturze, dziedzictwo kulturowe mitu narodowego, symbol jaki kod mitu narodowego. Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć spektakl Dzieci Powstania 44 w Miejskim Ośrodku Kultury . Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na nasze kolejne konferencje i seminaria.