BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   MH900442364

 

 PHILOLOGY

Przechwytywanie

 

WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:

 

     II DEGREE STUDIES      

English studies (form of study: full-time and part-time

German studies(form of study: full-time)

Russian studies(form of study: full-time and part-time)

 

      I DEGREE STUDIES    

RUSSIAN IN BUSINESS ( full-time and part-time studies)

 GERMAN IN BUSINESS( full-time studies) 

ENGLISH STUDIES (full-time and part-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?

00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

tvwschod

 W dniu 23 lipca Telewizja Wschód wymitowała materiał o Letniej Szkole Języka Rosyjskiego odbywającej się we współpracy Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych oraz Uralskiego Uniwersytetu Federalnego im. Pierwszego Prezydenta Rosji B. Jelcyna  w Jekaterynburgu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału

DSCF4292

        Od 21 lipca br. przez prawie miesiąc gościmy Kate Massinger, wolontariuszkę z USA, studentkę (fakultetów anglistyka, polityka i język hiszpański) Uniwersytetu Harvarda w Bostonie, która prowadzi u nas bezpłatne zajęcia konwersacyjne dla pracowników Wydziału Humanistycznego. Wolontariusze są delegowani przez organizację WorldTeach, współpracującą z Uniwersytetem Harvarda, która ma za zadanie poszerzanie znajomości języka angielskiego na całym świecie, w tym w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-10:30. Ostatni dzwonek, żeby dołączyć do grupy - to świetnia okazja do sprawdzenia swoich umięjętności  językowych w kontakcie z native-speakerem.  Zapraszamy!

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

DSCF4328

14 lipca br. rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Języka Rosyjskiego prowadzone przez dr Innę Rodinę i dr Lilię Promachwykładowców Uralskiego Uniwersytetu Federalnego im. Pierwszego Prezydenta Rosji B. Jelcyna  w Jekaterynburgu.

W Letniej Szkole JR biorą udział studenci i pracownicy UPH oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Zajęcia potrwają do 25 lipca. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy pod względem poziomu znajomości języka rosyjskiego. Pierwsza grupa to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a druga studenci oraz pracownicy UPH. Zajęcia zostały zaplanowane w dwóch blokach - gramatyka, słownictwo oraz konwersacja, a słuchacze otrzymali podręczniki do nauki języka. Po zakończeniu nauki uczestnicy otrzymają certyfikaty  ukończenia kursu wydanego przez Uralski Uniwersytet Federalny w Jekaterynburgu.
Opiekunem szkoły letniej z ramienia Instytutu jest  dr Aldona Borkowska.

IMG 1887

Na przełomie czerwca i lipca 2014 r. (21.06. - 02.07.) odbył się wyjazd do Sankt-Petersburga studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczestniczyła w nim grupa studentów III roku rusycystyki oraz opiekunowie: prof. Wasilij Sienkiewicz i mgr Joanna Siepietowska. Wyjazd do Sankt-Petersburga był doskonałą okazją szlifowania języka rosyjskiego w sytuacjach dnia codziennego. Program wycieczki, poza rozwijaniem umiejętności językowych, obejmował również udział w seminarium naukowym na temat: «Учитель – ученик: риски встречи и опасность невстречи». Program seminarium obejmował następujące zagadnienia:

  • Образ учителя: о «маске», «костюме», «плаще-невидимке».
  • Педагог как опасная профессия.
  • Риски выхода за свои пределы (самотрансцендирования) в образовании.
  • Должно ли педобразование страховать от педагогических рисков?
  • Место для социальных ролей и пространство личностной идентичности в образовании.
  • Проблема доверия в образовании.
  • Что есть для вас критерий бытийной подлинности и неподлинности в педагогической деятельности?
  • Как сделать образование не отчуждающим, а личностно-значимым?
  • Что такое справедливость в образовании? Для учителя? Ученика? 

W trakcie pobytu w Sankt-Petersburgu zobaczyliśmy Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, wzniesiony nad Kanałem Gribojedowa. Widzieliśmy także Sobór Św. Izaaka, który jest największą świątynia prawosławną w Petersburgu oraz drugą co do wielkości świątynią w Rosji.  Zobaczyliśmy utrzymany w stylu neoklasycystycznym Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej. Spacerowaliśmy po Newskim Prospekcie, Polu Marsowym,  Nabrzeżu Pałacowym. Mieliśmy szansę zwiedzić jedno z największych i najbogatszych muzeów świata – Ermitaż. Odwiedziliśmy również  słynny Peterhof położony tuż nad Zatoką Fińską. Studenci podziwiali zbiory Muzeum Rosyjskiego, a także piękno petersburskich ulic, ogrodów, skwerów i placów.