BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   MH900442364

 

 PHILOLOGY

Przechwytywanie

 

WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:

 

     II DEGREE STUDIES      

English studies (form of study: full-time and part-time

German studies(form of study: full-time)

Russian studies(form of study: full-time and part-time)

 

      I DEGREE STUDIES    

RUSSIAN IN BUSINESS ( full-time and part-time studies)

 GERMAN IN BUSINESS( full-time studies) 

ENGLISH STUDIES (full-time and part-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?

00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

       konf swiatło 002

     W dniu 24 października br. w naszym Instytutucie zostało zorganizowane Międzynarodowe Seminarium Naukowe na temat: Symbolizm europejski a teoria literatury XX wieku

Seminarium poświęcone jest problematyce związanej z powstaniem i rozwojem teorii literatury jako odrębnej dyscypliny naukowej w europejskim paradygmacie naukowym końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. W ramach poruszanych na seminarium zagadnień, proponowano następujące bloki tematyczne:

  1. symboliczne teorie literatury: źródła, reprezentacje, aktualność;

  2. teoria literatury w programach wykładów na uniwersytetach europejskich pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku;

  3. teoria twórczości artystycznej i utworu artystycznego symbolistów europejskich: dyskusje 
    z przedstawicielami innych kierunków i teorie alternatywne;

  4. tradycje romantyzmu niemieckiego i niemieckiej hermeneutyki w literaturoznawstwie na początku XX wieku;

  5. rola poetyki historycznej w kształtowaniu teorii literatury jako odrębnej dyscypliny naukowej.

 Program

 Galeria

      W dniu 27.X (poniedziałek) o godz. 12.00 - 13.30 w sali 2.27 odbędzie się pierwszy etat Konkursu  Lingwistycznego Tłumacza na start. Podaczas I etapu istnieje możliwość używania słowników ze wskazaniem ekonomiczno-finansowym. Osoby odpowiedzialne z ramienia Instytutu za konkurs mgr Agnieszka Rzepkowska i mgr Katrzyna Mroczyńska. Przypominamy o złożeniu zgłoszenie na konkurs proszę składać w Sekretariacie Instytutu do poniedziałku 27.10 do godz. 10.00 pok. 3.36

regulamin konkursu

 

1800287 913960358633849 8746499028104832666 n

     W czwartek 16.10.2014 r. w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki studenci  I roku  sp. Język niemiecki w biznesie przeprowadzili na mieście akcję Kartoffelfest. Spotkanie odbyło się w Deutsche Schule, skąd grupa wyruszyła z gorącymi ziemniakami w kocach oraz flagami krajów niemieckiego obszaru językowego, by zachęcić mieszkańców Siedlec do nauki języka niemieckiego. Zainteresowanie Siedlczan było duże, a sama akcja sprawiła wszystkim wiele radości. Dziękujemy za pomoc pani Annie Kizeweter, która włączyła się w organizację "niemieckiej" części festiwalu i w piątek przeprowadziła na naszej uczelni zajęcia otwarte dla licealistów na temat: "Wynalazki i patenty".

KONKRURS LINGWISTYCZNY 3

 W dniach 15.10 – 21.11.2014 firma Skrivanek - agencja tłumaczeniowa oraz szkoła językowa organizuje ogólnopolski konkurs lingwistyczny dla studentów filologii angielskiej i kierunków pokrewnych, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich kompetencji translatorskich.

Do konkursu zostały wybrane teksty wymagające znajomości języka angielskiego biznesowego. Zadaniem będzie przetłumaczenie ich na język polski.

Organizator zaprasza do udziału w tym przedsięwzięciu każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów. Zgłoszenia od uczelni przyjmowane są do 31.10.2014. Studenci chcący wziąć udział powinni zgłosić się do dziekanatów swoich uczelni do 31.10, jeśli studiują na uczelniach partnerskich. Jeśli pochodzą z innych szkół mogą zgłosić chęć udziału do Organizatora poprzez adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody: staż w Skrivanku, który jest liderem tłumaczeń w Europie, szkolenia z narzędzi CAT (Across), materiały dydaktyczne od Macmillan Education, profesjonalny kurs językowy Rosetta Stone Advantage i inne.

Do wygrania będą także nagrody dodatkowe ufundowane przez Patrona Honorowego Konkursu –British Council: vouchery na egzaminy językowe oraz warsztaty metodyczne dla uczelni, z których pochodzić będą zwycięzcy. British Council jest największą organizacją umożliwiającą nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

regulamin konkursu

zgłoszenie na konkurs