BANER ANG

belka studiesMH900309617

Modern specializations   MH900442364

 

 PHILOLOGY

Przechwytywanie

 

WE OFFER  STUDIES AT THE SPECIALIZATIONS:

 

     MA STUDIES:      

 

English Philology and Teacher Training

 

 

English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time)

German for Business Translation

(form of study: full-time)

Russian for Business Translation

(form of study: full-time )

 

      BA STUDIES:

 

 English  Philology and Teacher Training 

 

 English for Business Translation

(form of study: full-time and part-time

 Russian in Business   (full-time and part-time studies)

 

 German in Business( full-time studies) 

belka education

111

JĘZKI

Excellent prepared staff

Perfectly equipped laboratories

Interesting specializations

Modern Library

                   AND WHAT'S MORE?

00399217

belka laboratories

574d2596c9dd31b9836b58307380fc7a

a10db5b79600007eb2287e78b4fe4493

nowy Wh 036

nowy Wh 018

 

 

 

belka news

otwarte23 11 2015 075

 W poniedziałek 23 listopada 2015 roku odbyły się zajęcia otwarte dla szkół zorganizowane przez Katedrę Filologii Rosyjskiej i Komparatystyki UPH w Siedlcach. Wykład na temat Булат Окуджава – жизнь и творчествоprzygotowany został przez członkinie Koła Naukowego Rusycystów – studentki III roku rusycystyki – oraz Rafała Perczyńskiego, studenta pierwszego roku magisterium, przy wsparciu i pod  czujnym okiem Pani dr Danuty Kramarskiej. W zajęciach udział wzięli uczniowie IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach z opiekunem Panią Ewą Jagiełło oraz uczniowie ZSP Nr 2 w Siedlcach z opiekunem Panią Małgorzatą Sawicką.

Pierwsza część wykładu obejmowała prezentację, opatrzoną komentarzem na temat życia i twórczości Bułata Okudżawy oraz jego związków z Polską i przyjaźni z Agnieszką Osiecką. W części drugiej przeprowadzono krótkie warsztaty słowno-muzyczne. W ramach zajęć przybyli uczniowie mieli możliwość nauczyć się tekstu piosenki Ах, пане-панове do muzyki Bułata Okudżawy ze słowami Agnieszki Osieckiej, przetłumaczyć go oraz zaśpiewać po rosyjsku z akompaniamentem gitary. 

tytulowa

      W sobotę 21 listopada odbyły się kolejne zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym. Warsztaty pt. "Zabawy z językami obcymi" poprowadziły: język niemiecki: dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, język rosyjski: dr Aldona Borkowska, dr Ewa Kozak, język angielski: mgr Agnieszka Wróbel i studenci z naszego Instytutu: Marlena Stańczuk, Joanna Janczewska, Tomasz Brzost. 
Zajęcia miały charakter zabawy, podczas której mali studenci śpiewali, tańczyli oraz wykonali kartki dla św. Mikołaja. W trakcie spotkania, dzieci wzbogaciły swoje słownictwo oraz dowiedziały się więcej o krajach, których języków ojczystych uczymy się najczęściej. 

GALERIA

ZAPRASZAMY TEŻ NA ZAJĘCIA OTWARTE DLA SZKÓŁ ŚREDNICH


DSCF5253  

    W dniach 12-23 października br. gościliśmy wolontariuszy z organizacji Global Volunteers. Organizacja ta została założona w USA w 1984 roku, żeby pomagać budować fundamenty dla pokoju na świecie poprzez promowanie wzajemnego zrozumienia. Żeby osiągnąć ten cel, wolontariusze pomagają w doskonaleniu języka angielskiego, a współpraca Global Volunteers z instytucjami w powiecie siedleckim trwa już 25 lat. Zajęcia z wolontariuszami to doskonała okazja dla studentów, żeby doskonalić umiejętności językowe i z pierwszej ręki zasięgnąć informacji o kulturze amerykańskiej. Możliwość konwersacji z wolontariuszami mieli studenci studiów I i II stopnia wszystkich roczników w zakresie anglistyki.

100 3229

         26 października 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Podlaskim odbył się IV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ROSYJSKIEJ „Jesienne spotkania przy samowarze”. Patronat nad konkursem objął Instytut Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów , którzy recytowali poezję rosyjską w oryginale.

Uczestnicy przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka rosyjskiego: pani Agnieszki Babickiej i pana Sylwestra Mosieja.       

Uczestników oceniało jury w składzie:  dr Aldona Borkowskadr Ewa Kozak, dyrektor Marcin Celiński oraz nauczyciel języka polskiego pani Anna Kuryłek.